lampka nocna do sypialni - romantyczny wzór

Lampki nocne do sypialni w romantycznym klimacie

Wielu osobom romantyczna sypialnia czy w ogóle romantyczny wystrój wnętrz nie kojarzy się pozytywnie. Panowie zapewne wyobrażają sobie dużo koloru różowego oraz mnogość różnych („słodkich”) dekoracji. Absolutnie nie jest to prawdą. Oryginalny romantyczny wystrój wnętrza to po prostu wystrój klasyczny – odbiega on od nowoczesności, jednak z pewnością nie króluje w nim kolor różowy.

Owszem można sobie pozwolić w tym stylu na bogactwo dekoracji – wszystko tutaj zależy od indywidualnych upodobań. Sypialnia w stylu romantycznym, raczej miejsce, gdzie postawimy na delikatność wzorów i kolorów. Można tutaj (według upodobań oczywiście) do dekoracji dodać tiule, koronki, może jakąś romantyczną narzutę na łóżko.

Kolory w takiej sypialnie to biel, szary, a także pastelowe odcienie różu, fioletu, niebieskiego, czy dowolnego innego koloru. Zasłony czy pościel bądź inne dekoracje mogą wyróżniać się ciekawymi wzorami, na przykład w kwiaty. Można też troszkę zaszaleć, i na przykład wytapetować całą sypialnię wzorzystą tapetą.

Jeżeli zechcemy urządzić naszą sypialnię w romantycznym stylu, winniśmy się również zastanowić nad tym, jaki lampki nocne do sypialni wybrać, by pasowały do klimatu. Lampki nocne do sypialni w obecnych czasach to już standard – każdy wieczorem lubi poczytać książkę przed snem, obejrzeć film czy po prostu poserfować po internecie. Bez odpowiedniego oświetlenia wzrok będzie się męczył i psuł. Warto zainwestować w takie lampki, których światło będzie dla nas optymalne. W romantycznej sypialni najlepiej sprawdzą się lampki z abażurem materiałowym. Mogą to być lampki, które ustawimy na stolikach nocnych po obu stronach łóżka. Innym sposobem jest zamontowanie kinkietów regulowanych, również z materiałowym abażurem. Oba sposoby są komfortowe i bezpieczne dla naszych oczu – abażur w stojącej lampce nocnej przyćmi trochę światło, tak by nie raziło nas prosto w oczy, dodatkowo materiałowy abażur, sprawia, że w sypiania staje się nastrojowym pomieszczeniem. Podobnie jest z kinkietami regulowanymi – są one bardzo wygodne, ponieważ nie wychodząc z łóżka możemy skierować strumień światła, tam gdzie potrzebujemy, a ten rodzaj lampek również tworzy intymny klimat w zgodzie z romantycznym duchem pomieszczenia.

Advertisements
This entry was published on February 20, 2017 at 1:35 pm. It’s filed under Ogólnie and tagged . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

One thought on “Lampki nocne do sypialni w romantycznym klimacie

  1. Super lampa, taka prostokątna 🙂 nowoczesna!

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: