Odśwież mieszkanie na wiosnę

Za oknami coraz jaśniej, z każdym dniem słońce zachodzi później, a i każdy dzień jakby trochę cieplejszy. Wszystkie znaki na niebie i ziemi sugerują, że powoli acz skrupulatnie nadchodzi wiosna i związane z nią ożywienie natury. Rośliny wypuszczające zielone pędy razem z przyjemniejszą temperaturą i słonecznym blaskiem poprawią nam humor i dodadzą energii, którą warto wykorzystać, by z okazji tej jakże pięknej pory roku nieco odświeżyć wygląd mieszkania.


Po wiosennym sprzątaniu warto zadbać o urozmaicenie wnętrza kilkoma nowymi gadżetami ożywiającymi wystrój mieszkania. Zastrzyk energii można jednak wykorzystać bardziej produktywnie i zamiast drobnych zmian zabrać się za wiosenny remont. Nie chodzi o to, aby od razu rzucać się na elewacje budynku. Wystarczą po prostu akrylowe farby w ożywczym kolorze – na przykład żółtym. Odnowa ścian pozwoli odczuć nam bardziej odczuć pozytywne zmiany zachodzące wokół, a także będzie mocnym wejściem, inspirującym do śmiałego wejścia w dalszą część roku.

Nowe farby w pokojach pozwolą na poprawę wyglądu mieszkania oraz humoru dzięki czemu za każdym razem, kiedy spojrzymy na naszą “nową” kuchnię czy salon, przypomną się pozytywne emocje związane z malowaniem. Dobre farby do wnętrz nie będą zbyt obciążającym wydatkiem dla budżetu, a będą warte swojej ceny. Poza pomalowaniem ścian warto się pokusić o nieco inne rozlokowanie mebli – zwiększy to poczucie pozytywnej zmiany. Nasze otoczenie wpływa na samopoczucie i nastrój, dlatego naprawdę warto dokonać małego przemeblowania choćby po to, żeby nie znudzić się naszymi czterema kątami.

Advertisements
This entry was published on February 12, 2016 at 10:24 am. It’s filed under Ogólnie, Wnętrza and tagged , , , . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: