Malowane drewno

Drewniane elementy są często wykorzystywane do urozmaicenia domowego wyposażenia. Nic dziwnego – jako tworzywo naturalne drewno posiada swój specyficzny klimat. Stosując wyposażenie z tego budulca można z pomysłem, bezproblemowo wprowadzić do mieszkania trochę ciepłej atmosfery lub elegancji. Jednakże żeby z powodzeniem stosować dekoracje w postaci drewnianych elementów, trzeba dbać o ten element wystroju. Na szczęście są na to proste sposoby.

Żywotność drewna i jego wygląd można poprawić stosując farby akrylowe. Tego typu farby nadają się do stosowania w mieszkaniu, gdyż w odróżnieniu od preparatów olejnych i ftalowych, nie pozostawiają nieprzyjemnego, utrzymującego się przez dłuższy czas zapachu. Farby akrylowe posiadają też duży atut dla niecierpliwych: schną bardzo szybko (około godziny od malowania). Jeśli więc zależy nam na czasie, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z tego rodzaju emalii. Podczas wyboru konkretnej farby warto jest sięgnąć do kieszeni i kupić droższy produkt. Mamy wtedy gwarancję braku odbarwień i łatwości malowania.

Regularnie czyszczone drewniane dekoracje po zabiegu emaliowania powinny prezentować się pięknie przez długi czas. Niestety choć akrylowe farby świetnie nadają się do użycia w pomieszczeniach typu salon, to trzeba odradzić ich stosowanie w wilgotnych miejscach, takich jak na przykład łazienka czy kuchnia. Za to nie trzeba zwracać uwagi na naświetlenie pomieszczenia, w którym chcemy pomalować drewno – porządniejsze farby nie blakną pod wpływem promieni słonecznych, służąc latami.

Advertisements
This entry was published on December 15, 2015 at 1:33 pm. It’s filed under Ogólnie, Wnętrza and tagged . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: