Wnętrza mieszkań cz I – styl skandynawski

Wnętrza mieszkań mogą być urządzone na wiele sposobów, w internecie znajdziemy masę inspiracji wspaniałych i ciekawych wnętrz. Ja chciałabym zainspirować was jednym z moich ulubionych stylów jakim jest styl skandynawski. Styl ten jest ostatnio bardzo popularny i pojawia się w wielu wnętrzach, wiele osób uważa, że jest on chłodny, jednak odpowiednie dodatki i dobór kolorów sprawia, że wnętrze może być bardzo przytulne.

Wnętrza mieszkań w stylu skandynawskim – czym się charakteryzują?

Główną cechą tego stylu są jasne i przestrzenne wnętrza, najczęściej możemy spotkać na ścianach kolor biały, odcienie beżu i szarości. Typowe dla stylu skandynawskiego są również naturalne materiały takie jak drewno. Drewniane stoliki, taborety czy krzesła to jedne z piękniejszych mebli, warto więc aby taki element znalazł się we wnętrzu. Inne materiały pojawiające się w tym stylu to wiklina i wełna, warto je wykorzystać bo to właśnie one sprawią, że pomieszczenie staje się bardziej przytulne. Nie mniej ważnym elementem wystroju wnętrza jest oświetlenie, odpowiednie potrafi sprawić, że w pomieszczeniu będzie zupełnie inny klimat. Oświetlenie w jasnych wnętrzach powinno być designerskie, należy również zwrócić uwagę na barwę światła. Jeśli chodzi o dodatki, w stylu skandynawskim pojawia się sporo dodatków w pastelowych odcieniach, a także w dość mocnych kolorach takich jak czerwień. Oczywiście dodatki te powinny być dostosowane do całości aby wszystko ze sobą się komponowało. Podsumowując jasne kolory, naturalne dodatki i odpowiednie oświetlenie to elementy, które powinny pojawić się jeśli chcemy uzyskać wnętrze w stylu skandynawskim. Możemy oczywiście w naszym wnętrzu wykorzystać jedynie niektóre z tych elementów i stworzyć ciekawy oraz niepowtarzalny wystrój. Jak wam podobają się wnętrza mieszkań urządzane w tym stylu? Może wolicie inny styl albo uważacie, że fajnie wygląda połączenie różnych stylów? Dajcie znać 🙂

Poniżej kilka ciekawych inspiracji znalezionych w internecie na wnętrza mieszkań urządzone w stylu skandynawskim.

Advertisements
This entry was published on November 29, 2015 at 2:20 pm. It’s filed under Wnętrza and tagged . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: