Kolory farb do wnętrz – jakie wybrać?

Wnętrze urządzić możemy w tani sposób tak aby wyglądało na bogate i nowoczesne. Zabierając się za urządzanie zastanówmy się najpierw jaki kolor będzie odpowiedni bo to właśnie za pomocą kolorów możemy zmienić charakter wnętrza.

Pięknie będą prezentować się wnętrza zarówno w jasnych jak i ciemnych odcieniach. Przy wyborze tych odcieni trzeba wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Zastanówmy się jak duże jest pomieszczenie i jakim celom służy. Małe pomieszczenia lepiej czują się w jasnych barwach, dzięki temu wydają się optycznie większe i bardziej przestrzenne. W dużych pomieszczeniach możemy postawić na ciemniejsze kolory, trzeba jednak uważać aby wnętrze nie było zbyt ciężkie. Co do celu pomieszczenia, oczywiście sypialnia powinna być w jasnych i kojących barwach, a przykładowo w przedpokoju czy kuchni możemy postawić na coś szalonego co doda energii.

Kolory farb do wnętrz – jak wpływają na samopoczucie

kolor niebieski – charakteryzuje czystość i chłód. Dużo zależy od tego jaki odcień wybierzemy. Jasny kolor sprawdzi się w sypialni, możemy również zagrać ciemniejszymi odcieniami niebieskiego.

kolor pomarańczowy – dodaje energii i sprzyja działaniu. Kolor ten rozświetli wnętrze i nada wakacyjnego klimatu. Należy uważać aby też nie przesadzić ze zbyt dużą ilością tego koloru.

kolory jasne, szarości, beże i biele – świetnie pasują do małych wnętrz, są eleganckie i powiększają optycznie wnętrze. Z lekkimi akcentami mocniejszych kolorów komponują się genialnie.

kolor czerwony – energetyczny i mocny. Dobrze dobrany może być przytulny. Kolor czerwony powinien być używany z rozwagą, świetnie sprawdzi się przykładowo na jednej ścianie w twarzystwie jaśniejszych kolorów.

Advertisements
This entry was published on November 18, 2015 at 8:09 am. It’s filed under Wnętrza and tagged . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: